EPCOS (TDK) B41821A8687M
B41821A8687M picture photo
Mfg. Part Number
B41821A8687M
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Datasheet Download
B41821A8687M.pdf
Availability of B41821A8687M
QUANTITY
B41821A8687M Order Process
Ship out your order
Specifications of B41821A8687M
Internal Part NumberEIS-B41821A8687M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
SeriesB41821
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41821A8687M
Related LinksB41821, B41821A8687M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41821A8687M Details Description
Related parts for B41821A8687M
CONN SOCKET 100POS .8MM VERT datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE LI-ION 12SON datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS2001CDGN-635 datasheet.pdf
HEAT SHRINK FPVW 1/4 BK 48 IN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC TCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
ARM, FEED ACTUATING datasheet.pdf
TV 24C 12#16 12#12 PIN PLUG datasheet.pdf
26500 24C 24#20 P BY PLUG WC datasheet.pdf
100UF 400V 30X40MM 85C 15000H datasheet.pdf