EPCOS (TDK) B41821A9157M
B41821A9157M picture photo
Mfg. Part Number
B41821A9157M
Brief Description
CAP ALUM 150UF 20% 100V RADIAL
Datasheet Download
B41821A9157M.pdf
Availability of B41821A9157M
QUANTITY
B41821A9157M Order Process
Ship out your order
Specifications of B41821A9157M
Internal Part NumberEIS-B41821A9157M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingBulk
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41821A9157M
Related LinksB41821, B41821A9157M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41821A9157M Details Description
Related parts for B41821A9157M
CONN RCPT 0.4MM 22POS DUAL SMD datasheet.pdf
HEADER 36POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED CBI 5MM BICLR YLW/GRN 0.500" datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 32POS datasheet.pdf
INPUT MODULE 4 ANALOG datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.23 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CTV 32C 32#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CABLE ETHERNET 8POS datasheet.pdf