EPCOS (TDK) B41828A5687M
B41828A5687M picture photo
Mfg. Part Number
B41828A5687M
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
Datasheet Download
B41828A5687M.pdf
Availability of B41828A5687M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B41828A5687M Order Process
Ship out your order
Specifications of B41828A5687M
Internal Part NumberEIS-B41828A5687M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLB4 Series 22/Feb/2013
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB41828
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41828A5687M
Related LinksB41828, B41828A5687M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41828A5687M Details Description
Related parts for B41828A5687M
LED MATRIX CA 5X7 .7" 565NM GRN datasheet.pdf
TRANS NPN 180V 0.1A TO-126 datasheet.pdf
FUSE 250A 250V HS FERRULE datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT YELLOW CC 0.3" datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf