EPCOS (TDK) B41828A9154M
B41828A9154M picture photo
Mfg. Part Number
B41828A9154M
Brief Description
CAP ALUM 0.15UF 20% 100V RADIAL
Datasheet Download
B41828A9154M.pdf
Availability of B41828A9154M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B41828A9154M Order Process
Ship out your order
Specifications of B41828A9154M
Internal Part NumberEIS-B41828A9154M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLB4 Series 22/Feb/2013
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB41828
PackagingBulk
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41828A9154M
Related LinksB41828, B41828A9154M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41828A9154M Details Description
Related parts for B41828A9154M
CONN HEADER 29POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 550KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
BNC CRIMP - RG 11 datasheet.pdf
CABLE 17POS BLACK SHIELD STR 5M datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
DIE RD 1/2 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 26POS GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD80 datasheet.pdf
10UF 200V 10X16 datasheet.pdf