EPCOS (TDK) B41851A7107M6
B41851A7107M6 picture photo
Mfg. Part Number
B41851A7107M6
Brief Description
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL
Datasheet Download
B41851A7107M6.pdf
Availability of B41851A7107M6
QUANTITY
B41851A7107M6 Order Process
Ship out your order
Specifications of B41851A7107M6
Internal Part NumberEIS-B41851A7107M6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB41851
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41851A7107M6
Related LinksB41851, B41851A7107M6 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41851A7107M6 Details Description
Related parts for B41851A7107M6
RES SMD 30.9KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC CLK MULTIPLEXR 2:1 7GHZ 16QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
KIT EVAL FOR 4308 RF DSA datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf