EPCOS (TDK) B41888E8687M
B41888E8687M picture photo
Mfg. Part Number
B41888E8687M
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Datasheet Download
B41888E8687M.pdf
Availability of B41888E8687M
QUANTITY
B41888E8687M Order Process
Ship out your order
Specifications of B41888E8687M
Internal Part NumberEIS-B41888E8687M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package525
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)96 mOhm
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsAutomotive
Ripple Current1.302A
Impedance87 mOhm
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41888E8687M
Related LinksB41888, B41888E8687M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41888E8687M Details Description
Related parts for B41888E8687M
RES SMD 237K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 600 OHM SMD datasheet.pdf
LICENSE CORE FOR DVB-S.2 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
IC DUAL PUSH BUTTON RESET 6WLCSP datasheet.pdf
BOARD DEMO LTC4417 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
IC FPGA 45LUTS 381CBGA datasheet.pdf
1000UF 16V 12.5X26.5 105C RAD datasheet.pdf
4P MALE INSERT 10A 250V, UL600V, datasheet.pdf