EPCOS (TDK) B43082A5185M
B43082A5185M picture photo
Mfg. Part Number
B43082A5185M
Brief Description
CAP ALUM 1.8UF 20% 450V RADIAL
Datasheet Download
B43082A5185M.pdf
Availability of B43082A5185M
QUANTITY
B43082A5185M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43082A5185M
Internal Part NumberEIS-B43082A5185M
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance1.8µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43082A5185M
Related LinksB43082, B43082A5185M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43082A5185M Details Description
Related parts for B43082A5185M
IC ADC 16BIT 105M PAR/SRL 64-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 10POS SNGL PCB datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR EJECT LATCH datasheet.pdf
STRIPPING TOOL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.21KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 38.61MM datasheet.pdf