EPCOS (TDK) B43082A5685M
B43082A5685M picture photo
Mfg. Part Number
B43082A5685M
Brief Description
CAP ALUM 6.8UF 20% 450V RADIAL
Datasheet Download
B43082A5685M.pdf
Availability of B43082A5685M
QUANTITY
B43082A5685M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43082A5685M
Internal Part NumberEIS-B43082A5685M
Standard Package750
PackagingBulk
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43082A5685M
Related LinksB43082, B43082A5685M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43082A5685M Details Description
Related parts for B43082A5685M
FILTER DSL DUAL-LINE DUAL-JACK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 85KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf