EPCOS (TDK) B43252A9686M
B43252A9686M picture photo
Mfg. Part Number
B43252A9686M
Brief Description
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43252A9686M.pdf
Availability of B43252A9686M
QUANTITY
B43252A9686M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43252A9686M
Internal Part NumberEIS-B43252A9686M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
PackagingBulk
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current440mA
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43252A9686M
Related LinksB43252, B43252A9686M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43252A9686M Details Description
Related parts for B43252A9686M
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 56.9K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 950MA 600 MOHM datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 39MM datasheet.pdf
RES 2.341 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
24AWG SFP+CABLE ASSY datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0011UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf