EPCOS (TDK) B43254A5337M
B43254A5337M picture photo
Mfg. Part Number
B43254A5337M
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
B43254A5337M.pdf
Availability of B43254A5337M
QUANTITY
B43254A5337M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43254A5337M
Internal Part NumberEIS-B43254A5337M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB43254
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.04A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43254A5337M
Related LinksB43254, B43254A5337M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43254A5337M Details Description
Related parts for B43254A5337M
IC MPU M680X0 25MHZ 132CQFP datasheet.pdf
VARISTOR 423V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 2POLE QC 2.0MM PNL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 19POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 10 NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf