EPCOS (TDK) B43254A9157M
B43254A9157M picture photo
Mfg. Part Number
B43254A9157M
Brief Description
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43254A9157M.pdf
Availability of B43254A9157M
QUANTITY
B43254A9157M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43254A9157M
Internal Part NumberEIS-B43254A9157M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
PackagingBulk
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current780mA
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43254A9157M
Related LinksB43254, B43254A9157M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43254A9157M Details Description
Related parts for B43254A9157M
RES NTWRK 16 RES 4.7K OHM 24LBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V BP 1206 datasheet.pdf
RES 145K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 22POS datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 100PO datasheet.pdf
CONN FPC 33POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
CAP CER 6.7PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf