EPCOS (TDK) B43254A9476M
B43254A9476M picture photo
Mfg. Part Number
B43254A9476M
Brief Description
CAP ALUM 47UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43254A9476M.pdf
Availability of B43254A9476M
QUANTITY
B43254A9476M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43254A9476M
Internal Part NumberEIS-B43254A9476M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
PackagingBulk
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current340mA
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43254A9476M
Related LinksB43254, B43254A9476M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43254A9476M Details Description
Related parts for B43254A9476M
TRANS PNP 50V 0.15A TO-92 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
VLV SENS.DC3 WIRE NPN,PRE-WIRE datasheet.pdf
LED XLAMP WARM/NEUTRAL WHT 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS SMT GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CAP CER 750PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf