EPCOS (TDK) B43254C2277M
B43254C2277M picture photo
Mfg. Part Number
B43254C2277M
Brief Description
CAP ALUM 270UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
B43254C2277M.pdf
Availability of B43254C2277M
QUANTITY
B43254C2277M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43254C2277M
Internal Part NumberEIS-B43254C2277M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
PackagingBulk
Capacitance270µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.02A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43254C2277M
Related LinksB43254, B43254C2277M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43254C2277M Details Description
Related parts for B43254C2277M
RES 100 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT ROMLESS 144LQFP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 35A TO264 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf