EPCOS (TDK) B43254C2687M
B43254C2687M picture photo
Mfg. Part Number
B43254C2687M
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
B43254C2687M.pdf
Availability of B43254C2687M
QUANTITY
B43254C2687M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43254C2687M
Internal Part NumberEIS-B43254C2687M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB43254
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.84A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43254C2687M
Related LinksB43254, B43254C2687M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43254C2687M Details Description
Related parts for B43254C2687M
RES SMD 0.33 OHM 2% 1/6W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC RS232 LINE DVR/RCVR 16-TSSOP datasheet.pdf
IC FIFO SS 8192X18 15NS 64QFP datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
POSITIONER TERMINAL datasheet.pdf
ARRAY MALE 296POS 1.3MM GOLD datasheet.pdf
ONG 2 POS RTN L PLS LGHT datasheet.pdf