EPCOS (TDK) B43305A9337M67
B43305A9337M67 picture photo
Mfg. Part Number
B43305A9337M67
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43305A9337M67.pdf
Availability of B43305A9337M67
QUANTITY
B43305A9337M67 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43305A9337M67
Internal Part NumberEIS-B43305A9337M67
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)410 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.69A
Impedance560 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43305A9337M67
Related LinksB43305A, B43305A9337M67 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43305A9337M67 Details Description
Related parts for B43305A9337M67
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 36VA THRU HOLE datasheet.pdf
FAN TRAY 483X211MM 12VDC datasheet.pdf
RES SMD 4.02KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SLIT .5MM 1MM 2MM FOR E3V3-T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CB BTS STD 58 6 ASY 10A datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf