EPCOS (TDK) B43305C2827M67
B43305C2827M67 picture photo
Mfg. Part Number
B43305C2827M67
Brief Description
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
B43305C2827M67.pdf
Availability of B43305C2827M67
QUANTITY
B43305C2827M67 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43305C2827M67
Internal Part NumberEIS-B43305C2827M67
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
PackagingBulk
Capacitance820µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)150 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.23A
Impedance210 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43305C2827M67
Related LinksB43305C, B43305C2827M67 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43305C2827M67 Details Description
Related parts for B43305C2827M67
RES SMD 47 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EXTEND datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG GREEN CA 0.56" datasheet.pdf
DISPLAY DOT 5X7 GREEN CRC 0.68" datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.08A 165 MOHM datasheet.pdf
BOX STEEL 29.13"L X 21.65"W datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf