EPCOS (TDK) B43305F2337M87
B43305F2337M87 picture photo
Mfg. Part Number
B43305F2337M87
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Datasheet Download
B43305F2337M87.pdf
Availability of B43305F2337M87
QUANTITY
B43305F2337M87 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43305F2337M87
Internal Part NumberEIS-B43305F2337M87
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package260
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)380 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.5A
Impedance520 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43305F2337M87
Related LinksB43305F, B43305F2337M87 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43305F2337M87 Details Description
Related parts for B43305F2337M87
DIODE ZENER 13V 200MW SOD523 datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12+PE PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 500MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
CIR 3C 3#12 SKT PLUG datasheet.pdf
XG4 16AWG 19/.0117 6C BRAID 300V datasheet.pdf