EPCOS (TDK) B43455A227M
B43455A227M picture photo
Mfg. Part Number
B43455A227M
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 400V SCREW
Datasheet Download
B43455A227M.pdf
Availability of B43455A227M
QUANTITY
B43455A227M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43455A227M
Internal Part NumberEIS-B43455A227M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMaterial Change 27/Mar/2015
Standard Package72
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43455A227M
Related LinksB4345, B43455A227M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43455A227M Details Description
Related parts for B43455A227M
RES SMD 9.76KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EH RCA-BNC NICKEL datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM DO204AC datasheet.pdf
TVS SMA6L 8.5V UNI datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
ADAPTER BNC M TO 4MM BINDING POS datasheet.pdf