EPCOS (TDK) B43455A2478M
B43455A2478M picture photo
Mfg. Part Number
B43455A2478M
Brief Description
CAP ALUM 4700UF 20% 250V SCREW
Datasheet Download
B43455A2478M.pdf
Availability of B43455A2478M
QUANTITY
B43455A2478M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43455A2478M
Internal Part NumberEIS-B43455A2478M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMaterial Change 27/Mar/2015
Standard Package50
PackagingBulk
Capacitance4700µF
Tolerance±20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43455A2478M
Related LinksB43455, B43455A2478M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43455A2478M Details Description
Related parts for B43455A2478M
BOX ALUM UNPAINTED 5.71"LX3.74"W datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 4A SOT23-6 datasheet.pdf