EPCOS (TDK) B43455A4477M
B43455A4477M picture photo
Mfg. Part Number
B43455A4477M
Brief Description
CAP ALUM 470UF 20% 350V SCREW
Datasheet Download
B43455A4477M.pdf
Availability of B43455A4477M
QUANTITY
B43455A4477M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43455A4477M
Internal Part NumberEIS-B43455A4477M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMaterial Change 27/Mar/2015
Standard Package72
PackagingBulk
Capacitance470µF
Tolerance±20%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43455A4477M
Related LinksB43455, B43455A4477M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43455A4477M Details Description
Related parts for B43455A4477M
FILTER LINE 2.8MH 0.5A VERTICAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG TRPL 20SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR PTX TBIT .15"HT datasheet.pdf
RES 182 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf