EPCOS (TDK) B43457A5338M
B43457A5338M picture photo
Mfg. Part Number
B43457A5338M
Brief Description
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Datasheet Download
B43457A5338M.pdf
Availability of B43457A5338M
QUANTITY
B43457A5338M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43457A5338M
Internal Part NumberEIS-B43457A5338M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMaterial Change 27/Mar/2015
Standard Package32
PackagingBulk
Capacitance3300µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.248" (31.70mm)
Size / Dimension3.028" Dia (76.90mm)
Height - Seated (Max)5.677" (144.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43457A5338M
Related LinksB43457, B43457A5338M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43457A5338M Details Description
Related parts for B43457A5338M
POT 2.5K OHM 50W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) Backlight 8-MLF (2x2) datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BCK 2.5V 6A SYNC 28HTSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 20% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf