EPCOS (TDK) B43501A9337M7
B43501A9337M7 picture photo
Mfg. Part Number
B43501A9337M7
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43501A9337M7.pdf
Availability of B43501A9337M7
QUANTITY
B43501A9337M7 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43501A9337M7
Internal Part NumberEIS-B43501A9337M7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2A
Impedance330 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43501A9337M7
Related LinksB43501, B43501A9337M7 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43501A9337M7 Details Description
Related parts for B43501A9337M7
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU MPC86XX 800MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 0.100 T/H datasheet.pdf