EPCOS (TDK) B43501C2227M67
B43501C2227M67 picture photo
Mfg. Part Number
B43501C2227M67
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP
Datasheet Download
B43501C2227M67.pdf
Availability of B43501C2227M67
QUANTITY
B43501C2227M67 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43501C2227M67
Internal Part NumberEIS-B43501C2227M67
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)450 mOhm
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.2A
Impedance580 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43501C2227M67
Related LinksB43501C, B43501C2227M67 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43501C2227M67 Details Description
Related parts for B43501C2227M67
IC RESET MONITOR 2.55V SOT23B datasheet.pdf
IC LINE DRIVER XDSL R-R 14TSSOP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 40KSPS 28DIP datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SSOP datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 8V 1.10A SMD 1210 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 12VDC 120W datasheet.pdf
MODEM HART SGL CMOS 28PLCC datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 12.8A 8 MOHM TH datasheet.pdf