EPCOS (TDK) B43501C2687M80
B43501C2687M80 picture photo
Mfg. Part Number
B43501C2687M80
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
Datasheet Download
B43501C2687M80.pdf
Availability of B43501C2687M80
QUANTITY
B43501C2687M80 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43501C2687M80
Internal Part NumberEIS-B43501C2687M80
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package260
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)150 mOhm
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.59A
Impedance190 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43501C2687M80
Related LinksB43501C, B43501C2687M80 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43501C2687M80 Details Description
Related parts for B43501C2687M80
BACKSHELL DB9 45DEG METAL SHLD datasheet.pdf
FUL-COATED HVY 316 TIE datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR26B/AE26M/APK26B datasheet.pdf
GRIP 3/4" .187-.250" STR MALE datasheet.pdf
FUSE INDUST 80A 500V CLASS GG datasheet.pdf
CONN RCPT 266POS R/A .025 SMD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP HSG 4POS datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE16 M32 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A POWERMITE datasheet.pdf