EPCOS (TDK) B43501E2337M80
B43501E2337M80 picture photo
Mfg. Part Number
B43501E2337M80
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
B43501E2337M80.pdf
Availability of B43501E2337M80
QUANTITY
B43501E2337M80 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43501E2337M80
Internal Part NumberEIS-B43501E2337M80
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.43A
Impedance390 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43501E2337M80
Related LinksB43501E, B43501E2337M80 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43501E2337M80 Details Description
Related parts for B43501E2337M80
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44VQFP datasheet.pdf
POT 10K OHM 50W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
GDT 90V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MMIC LNA 18GHZ-31GHZ 8SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 10 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf