EPCOS (TDK) B43504A5277M87
B43504A5277M87 picture photo
Mfg. Part Number
B43504A5277M87
Brief Description
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
B43504A5277M87.pdf
Availability of B43504A5277M87
QUANTITY
B43504A5277M87 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43504A5277M87
Internal Part NumberEIS-B43504A5277M87
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
PackagingBulk
Capacitance270µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.4A
Impedance590 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.858" (47.20mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43504A5277M87
Related LinksB43504A, B43504A5277M87 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43504A5277M87 Details Description
Related parts for B43504A5277M87
CABLE FLAT FLEX 14 COND .100" datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SW DIP LOW PRO 7 POS GOLD datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX13487E datasheet.pdf
IC CLOCK MULTIPLIER 1:5 20-SSOP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
IC FPGA 920 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
BI-LEVEL PRISM R,R LC 13" REEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 400MA 500 MOHM datasheet.pdf