EPCOS (TDK) B43504A5686M80
B43504A5686M80 picture photo
Mfg. Part Number
B43504A5686M80
Brief Description
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
B43504A5686M80.pdf
Availability of B43504A5686M80
QUANTITY
B43504A5686M80 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43504A5686M80
Internal Part NumberEIS-B43504A5686M80
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
PackagingBulk
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.99 Ohm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current500mA
Impedance2.35 Ohm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.268" (32.20mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43504A5686M80
Related LinksB43504A, B43504A5686M80 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43504A5686M80 Details Description
Related parts for B43504A5686M80
RES SMD 39.2KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8VSON datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 54POS SMD datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 20A AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
MOSFET P CH 30V 4.8A 8-SO datasheet.pdf
PB LWL/POF datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 350MA 1.078 OHM datasheet.pdf
CBL RIBN 28COND 0.050 MULTI 100' datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE PIN datasheet.pdf