EPCOS (TDK) B43504A9127M60
B43504A9127M60 picture photo
Mfg. Part Number
B43504A9127M60
Brief Description
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43504A9127M60.pdf
Availability of B43504A9127M60
QUANTITY
B43504A9127M60 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43504A9127M60
Internal Part NumberEIS-B43504A9127M60
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
PackagingBulk
Capacitance120µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)730 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current700mA
Impedance910 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43504A9127M60
Related LinksB43504A, B43504A9127M60 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43504A9127M60 Details Description
Related parts for B43504A9127M60
MARKER PLATE datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
AMMETER 0-199.9MA LED PANEL MT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf