EPCOS (TDK) B43504A9337M80
B43504A9337M80 picture photo
Mfg. Part Number
B43504A9337M80
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43504A9337M80.pdf
Availability of B43504A9337M80
QUANTITY
B43504A9337M80 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43504A9337M80
Internal Part NumberEIS-B43504A9337M80
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)270 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.5A
Impedance330 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.858" (47.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43504A9337M80
Related LinksB43504A, B43504A9337M80 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43504A9337M80 Details Description
Related parts for B43504A9337M80
RES SMD 27.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CNTRLR HOT SWAP 36-SSOP datasheet.pdf
MODULE VF CHAR 1X20 9MM datasheet.pdf
IC FLOW CTRL 36BIT 256-BGA datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf