EPCOS (TDK) B43504B2337M87
B43504B2337M87 picture photo
Mfg. Part Number
B43504B2337M87
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Datasheet Download
B43504B2337M87.pdf
Availability of B43504B2337M87
QUANTITY
B43504B2337M87 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43504B2337M87
Internal Part NumberEIS-B43504B2337M87
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.661" (42.20mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43504B2337M87
Related LinksB43504B, B43504B2337M87 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43504B2337M87 Details Description
Related parts for B43504B2337M87
SAI-HP-DP-8DO datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC 20-BIT BUS SW 2PORT 48-TVSOP datasheet.pdf
IC SMOKE DETECTOR CMOS 16DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
ANT EXT ARISTOTLE RFA-02-5-F7H1 datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf