EPCOS (TDK) B43504B9157M
B43504B9157M picture photo
Mfg. Part Number
B43504B9157M
Brief Description
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43504B9157M.pdf
Availability of B43504B9157M
QUANTITY
B43504B9157M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43504B9157M
Internal Part NumberEIS-B43504B9157M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
PackagingBulk
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)580 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current820mA
Impedance730 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43504B9157M
Related LinksB43504, B43504B9157M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43504B9157M Details Description
Related parts for B43504B9157M
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TRANSFRMR 160UH 26W 2.6A POE SMD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 500KSPS 10-LFCSP datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL 3W LEFT datasheet.pdf
CONN CIC BOTTOM 4POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 20ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
PLUG ASSY 54 POS. datasheet.pdf
CABLE CLAMP 20 & 22 W/BUSHING datasheet.pdf