EPCOS (TDK) B43504C9337M87
B43504C9337M87 picture photo
Mfg. Part Number
B43504C9337M87
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43504C9337M87.pdf
Availability of B43504C9337M87
QUANTITY
B43504C9337M87 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43504C9337M87
Internal Part NumberEIS-B43504C9337M87
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package260
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)270 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.49A
Impedance330 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)2.252" (57.20mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43504C9337M87
Related LinksB43504C, B43504C9337M87 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43504C9337M87 Details Description
Related parts for B43504C9337M87
DIODE GEN PURP 100V 6A P600 datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 1A TO-226 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
KIT EVAL REG 14A SUPIRBUCK DC/DC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 7.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf