EPCOS (TDK) B43504D2337M
B43504D2337M picture photo
Mfg. Part Number
B43504D2337M
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Datasheet Download
B43504D2337M.pdf
Availability of B43504D2337M
QUANTITY
B43504D2337M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43504D2337M
Internal Part NumberEIS-B43504D2337M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)390 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.15A
Impedance470 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43504D2337M
Related LinksB43504, B43504D2337M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43504D2337M Details Description
Related parts for B43504D2337M
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
IC USB SWITCH DUAL 1X1 14TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 12VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS STR datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT ROTARY datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK CK505 BEARLAKE 56TSSOP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 79MM datasheet.pdf