EPCOS (TDK) B43504E2188M7
B43504E2188M7 picture photo
Mfg. Part Number
B43504E2188M7
Brief Description
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
B43504E2188M7.pdf
Availability of B43504E2188M7
QUANTITY
B43504E2188M7 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43504E2188M7
Internal Part NumberEIS-B43504E2188M7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
PackagingBulk
Capacitance1800µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43504E2188M7
Related LinksB43504, B43504E2188M7 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43504E2188M7 Details Description
Related parts for B43504E2188M7
SW BASIC SPDT 11A .187" QC 250V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 449FBGA datasheet.pdf
TERMINAL TRACK datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 270VIN 6.5VOUT 100W datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming 1.37A (Switch) eSIP-7C datasheet.pdf
HA-VIS FTS 3082-ASFP datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 20ppm 8pF 80 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TERM BLOCK BARRIER datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
16V, 180レA Low Power, Low Noise, Single Precision CMOS Rail-to-Rail Output Operational Amplifiers IC datasheet.pdf