EPCOS (TDK) B43504E2687M60
B43504E2687M60 picture photo
Mfg. Part Number
B43504E2687M60
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
B43504E2687M60.pdf
Availability of B43504E2687M60
QUANTITY
B43504E2687M60 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43504E2687M60
Internal Part NumberEIS-B43504E2687M60
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package130
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)190 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.9A
Impedance230 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43504E2687M60
Related LinksB43504E, B43504E2687M60 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43504E2687M60 Details Description
Related parts for B43504E2687M60
RES SMD 47 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 3.3V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HOUSING 2POS MATE-N-LOK datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT REGISTER 14SOIC datasheet.pdf
CONN PIN SPRING LOAD R/A AU SMD datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSI GAUG 3.3V SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.2A 54 MOHM SMD datasheet.pdf