EPCOS (TDK) B43504F2228M80
B43504F2228M80 picture photo
Mfg. Part Number
B43504F2228M80
Brief Description
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
B43504F2228M80.pdf
Availability of B43504F2228M80
QUANTITY
B43504F2228M80 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43504F2228M80
Internal Part NumberEIS-B43504F2228M80
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
PackagingBulk
Capacitance2200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)65 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current4.43A
Impedance80 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)2.055" (52.20mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43504F2228M80
Related LinksB43504F, B43504F2228M80 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43504F2228M80 Details Description
Related parts for B43504F2228M80
RES SMD 3.9 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T4 4.7" datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC REG BCK PROG 50MA SYNC 10MSOP datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 10NS 100TQFP datasheet.pdf
VARISTOR 184V 20KA ENCASED datasheet.pdf
PAC-GF30-HE20-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 112MA 4.6 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
DUAL MOD RECP CONN. datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM 22 AWG LEAD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.7A 120 MOHM datasheet.pdf