EPCOS (TDK) B43505A9227M80
B43505A9227M80 picture photo
Mfg. Part Number
B43505A9227M80
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43505A9227M80.pdf
Availability of B43505A9227M80
QUANTITY
B43505A9227M80 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43505A9227M80
Internal Part NumberEIS-B43505A9227M80
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.3A
Impedance500 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.661" (42.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43505A9227M80
Related LinksB43505A, B43505A9227M80 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43505A9227M80 Details Description
Related parts for B43505A9227M80
CONN HEADR 32POS .8MM DL R/A SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 5W AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK BST INV -12V 16SOIC datasheet.pdf
IC SERIAL CODEC/FILTER SO-16W datasheet.pdf
11P MTA100 CONN ASSY W/TABS LF datasheet.pdf
OSC CMOS PROG 1.8V OE SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR GEN PURP 0.040" datasheet.pdf
RES CHAS MNT 49.9 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR 100V 8DFN datasheet.pdf
CRYSTAL 9.830400 MHZ SMD datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf