EPCOS (TDK) B43505E2687M82
B43505E2687M82 picture photo
Mfg. Part Number
B43505E2687M82
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
B43505E2687M82.pdf
Availability of B43505E2687M82
QUANTITY
B43505E2687M82 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43505E2687M82
Internal Part NumberEIS-B43505E2687M82
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB43505
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)190 mOhm
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.2A
Impedance230 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.661" (42.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43505E2687M82
Related LinksB43505E, B43505E2687M82 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43505E2687M82 Details Description
Related parts for B43505E2687M82
IC CPLD 980MC 6.2NS 144TQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 560 OHM 10SIP datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 57.8V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG RED datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
D4SL-4PDG-DN datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf