EPCOS (TDK) B43508B9337M67
B43508B9337M67 picture photo
Mfg. Part Number
B43508B9337M67
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43508B9337M67.pdf
Availability of B43508B9337M67
QUANTITY
B43508B9337M67 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43508B9337M67
Internal Part NumberEIS-B43508B9337M67
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Standard Package160
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)370 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.29A
Impedance530 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43508B9337M67
Related LinksB43508B, B43508B9337M67 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43508B9337M67 Details Description
Related parts for B43508B9337M67
RES 9.1 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OTP 1.5KBIT SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A MPG06 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
T62 GRAPHITE 310X310X0.2MM W/ADH datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FLANGE COVER GRAY datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/16/180G 1.5SN BK datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 3A 30 MOHM TH datasheet.pdf