EPCOS (TDK) B43508F2687M80
B43508F2687M80 picture photo
Mfg. Part Number
B43508F2687M80
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
Datasheet Download
B43508F2687M80.pdf
Availability of B43508F2687M80
QUANTITY
B43508F2687M80 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43508F2687M80
Internal Part NumberEIS-B43508F2687M80
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Standard Package130
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)170 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.84A
Impedance230 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)1.661" (42.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43508F2687M80
Related LinksB43508F, B43508F2687M80 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43508F2687M80 Details Description
Related parts for B43508F2687M80
IC REG MULTI CONFIG 5V 3A TO220 datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 7.5NS 208QFP datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 20-PLCC datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 3/8-24UNF 4-20MA datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
RACEWAY 1-3/4" TEE CVR WH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf