EPCOS (TDK) B43601B2687M82
B43601B2687M82 picture photo
Mfg. Part Number
B43601B2687M82
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
B43601B2687M82.pdf
Availability of B43601B2687M82
QUANTITY
B43601B2687M82 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43601B2687M82
Internal Part NumberEIS-B43601B2687M82
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package260
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.27A
Impedance190 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)1.465" (37.20mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In - 3 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43601B2687M82
Related LinksB43601B, B43601B2687M82 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43601B2687M82 Details Description
Related parts for B43601B2687M82
IC RCVR QUAD RS422/485 16-SOIC datasheet.pdf
RES 680 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 9V datasheet.pdf
RES 360 OHM 5% 10W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
IC MUX 4CH I2C/SMBUS 20-BGA datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED RND FLAT RED RED DIFF TAB datasheet.pdf
RES 390K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.022UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf