EPCOS (TDK) B43698A5226Q7
B43698A5226Q7 picture photo
Mfg. Part Number
B43698A5226Q7
Brief Description
CAP ALUM 22UF 450V AXIAL
Datasheet Download
B43698A5226Q7.pdf
Availability of B43698A5226Q7
QUANTITY
B43698A5226Q7 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43698A5226Q7
Internal Part NumberEIS-B43698A5226Q7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package360
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB43698
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance-10%, +30%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.7 Ohm
Lifetime @ Temp.7500 Hrs @ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.26A
Impedance1.6 Ohm
Lead Spacing-
Size / Dimension0.630" Dia x 1.535" L (16.00mm x 39.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43698A5226Q7
Related LinksB43698, B43698A5226Q7 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43698A5226Q7 Details Description
Related parts for B43698A5226Q7
CAP CER 4.7PF 50V U2J AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 24POS .156 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V TSOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 8.87KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 4.37K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf