EPCOS (TDK) B43699A5156Q9
B43699A5156Q9 picture photo
Mfg. Part Number
B43699A5156Q9
Brief Description
CAP ALUM 15UF 450V AXIAL
Datasheet Download
B43699A5156Q9.pdf
Availability of B43699A5156Q9
QUANTITY
B43699A5156Q9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43699A5156Q9
Internal Part NumberEIS-B43699A5156Q9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package700
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB43699
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance-10%, +30%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)5.5 Ohm
Lifetime @ Temp.-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current670mA
Impedance2.5 Ohm
Lead Spacing-
Size / Dimension0.551" Dia x 1.181" L (14.00mm x 30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43699A5156Q9
Related LinksB43699, B43699A5156Q9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43699A5156Q9 Details Description
Related parts for B43699A5156Q9
IC MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
IC SUPERVISOR WATCHDOG LV SC70-4 datasheet.pdf
HEADER 16POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS .8MM TIN SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf