EPCOS (TDK) B43821K2336M
B43821K2336M picture photo
Mfg. Part Number
B43821K2336M
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL
Datasheet Download
B43821K2336M.pdf
Availability of B43821K2336M
QUANTITY
B43821K2336M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43821K2336M
Internal Part NumberEIS-B43821K2336M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)5.6 Ohm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current230mA
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43821K2336M
Related LinksB43821, B43821K2336M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43821K2336M Details Description
Related parts for B43821K2336M
TOOL HAND CRIMP 18-24AWG datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 2GB datasheet.pdf
THERMOSTAT 100 DEG C NC 2SIP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 560 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES MNT PIN datasheet.pdf
IC CTLR RF DETECTOR UMAX datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf