EPCOS (TDK) B43858C2336M
B43858C2336M picture photo
Mfg. Part Number
B43858C2336M
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL
Datasheet Download
B43858C2336M.pdf
Availability of B43858C2336M
QUANTITY
B43858C2336M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43858C2336M
Internal Part NumberEIS-B43858C2336M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB43858
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43858C2336M
Related LinksB43858, B43858C2336M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43858C2336M Details Description
Related parts for B43858C2336M
RES SMD 2.49K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC VOLT COMPARATOR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 815V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 55POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T412 datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONN 16POS FML W/W TY D ROW A datasheet.pdf