EPCOS (TDK) B43858C4686M9
B43858C4686M9 picture photo
Mfg. Part Number
B43858C4686M9
Brief Description
CAP ALUM 68UF 20% 350V RADIAL
Datasheet Download
B43858C4686M9.pdf
Availability of B43858C4686M9
QUANTITY
B43858C4686M9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43858C4686M9
Internal Part NumberEIS-B43858C4686M9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB43858
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)1.319" (33.50mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43858C4686M9
Related LinksB43858, B43858C4686M9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43858C4686M9 Details Description
Related parts for B43858C4686M9
CAP ALUM 330UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
VARISTOR 243V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR19L202 64QFN datasheet.pdf
RES 787 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
STANDARD CABLE TIE, 4" LONG, 18L datasheet.pdf