EPCOS (TDK) B43858F2226M8
B43858F2226M8 picture photo
Mfg. Part Number
B43858F2226M8
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL
Datasheet Download
B43858F2226M8.pdf
Availability of B43858F2226M8
QUANTITY
B43858F2226M8 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43858F2226M8
Internal Part NumberEIS-B43858F2226M8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB43858
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43858F2226M8
Related LinksB43858, B43858F2226M8 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43858F2226M8 Details Description
Related parts for B43858F2226M8
CONV DC/DC +/-24V .25A HORZ datasheet.pdf
RES SMD 0.24 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGED W/SKT datasheet.pdf
RES 10 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 232 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1900UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 40VOUT 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 2.5% 160VDC datasheet.pdf
1000UF 400V 64X130 85C ST datasheet.pdf