EPCOS (TDK) B43858K5226M
B43858K5226M picture photo
Mfg. Part Number
B43858K5226M
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL
Datasheet Download
B43858K5226M.pdf
Availability of B43858K5226M
QUANTITY
B43858K5226M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43858K5226M
Internal Part NumberEIS-B43858K5226M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package525
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB43858
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Impedance-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43858K5226M
Related LinksB43858, B43858K5226M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43858K5226M Details Description
Related parts for B43858K5226M
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 4KW datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V BP 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 700MA 600 MOHM datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.3K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 619K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED XLAMP 3500K WHITE 18V SMD datasheet.pdf