EPCOS (TDK) B43866C9226M
B43866C9226M picture photo
Mfg. Part Number
B43866C9226M
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL
Datasheet Download
B43866C9226M.pdf
Availability of B43866C9226M
QUANTITY
B43866C9226M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43866C9226M
Internal Part NumberEIS-B43866C9226M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB43866
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43866C9226M
Related LinksB43866, B43866C9226M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43866C9226M Details Description
Related parts for B43866C9226M
CONN RECEPT HR 11POS 2.5MM WHITE datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 110 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 200MW 1005 datasheet.pdf
IC MPU I.MX6SL 1.0GHZ 432MAPBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf