EPCOS (TDK) B57213P409M301
B57213P409M301 picture photo
Mfg. Part Number
B57213P409M301
Manufacturer
Product Category
Inrush Current Limiters (ICL)
Brief Description
ICL 4 OHM 20% 6A 14.5MM
Datasheet Download
B57213P409M301.pdf
Availability of B57213P409M301
QUANTITY
B57213P409M301 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57213P409M301
Internal Part NumberEIS-B57213P409M301
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Featured ProductUL Approved Inrush Current Limiters
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyInrush Current Limiters (ICL)
SeriesP13
PackagingBulk
R @ 25°C4.0 Ohm
Tolerance±20%
Current - Steady State Max6A
R @ Current0.097 Ohm
Diameter0.571" (14.5mm)
Approvals-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57213P409M301
Related LinksB57213P, B57213P409M301 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57213P409M301 Details Description
Related parts for B57213P409M301
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 500K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER 16TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 15C S 120" RBW FLOAT NI datasheet.pdf